10. Kim Allah’a ve Resulüne karşı gelirse onun için cehennem ateşi vardır. (Tevbe 63)

Ehl-i kitabın ehl-i cehennem olduğuna dair sekizinci delilimiz Tevbe suresinin 63. ayetidir. Bu ayet-i kerimede şöyle buyrulmuş:

أَلَمْ يَعْلَمُوا أَنَّهُ Şunu bilmiyor musunuz ki  مَنْ يُحَادِدِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ kim Allah’a ve Resulüne karşı gelirse   فَأَنَّ لَهُ نَارَ جَهَنَّمَ  onun için cehennem ateşi vardır. خَالِدًا فِيهَا O ateşte ebedîdir,ذَلِكَ الْخِزْيُ الْعَظِيمُ bu büyük bir rezilliktir. (Tevbe 63)

Şimdi, bu ayet-i kerime üzerinde şöyle bir tahlil yapalım:

— Peygamber Efendimiz (asm)’a inanmayanların, ona muhalefet ve düşmanlık edenlerin akıbeti ne olacak?

Ayet-i kerime diyor ki: Onlar için cehennem ateşi vardır ve onlar bu ateşte ebedîdir.

Kur’an’ın daha bir çok ayetinde mezkûr soruya aynı şekilde cevap verilmektedir. Mesela Enfal suresi 13. ayette şöyle buyrulmuş:

وَمَنْ يُشَاقِقِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ Kim Allah’a ve Resulüne muhalefet ederse, فَاِنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ şüphesiz Allah azabı çok şiddetli olandır. (Enfal 13)

Tevbe suresi 80. ayette şöyle buyrulmuş:

فَلَنْ يَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ Allah onları asla affetmeyecektir.  ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ  Allah’ın onları affetmeyişinin sebebi şudur: Şüphesiz onlar    كَفَرُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ  Allah’ı ve Resulünü inkâr etmişlerdir. (Tevbe 80)

Daha bunlar gibi birçok ayet var. Bütün bu ayetlerde Peygamber Efendimiz (asm)’ı inkâr edenlerin, ona muhalefet edenlerin, ona iman etmeyenlerin cehenneme gireceği beyan buyrulmuş.

Şimdi, sorumuz şu:

— Ehl-i kitap Peygamberimiz (asm)’ı inkâr ediyor mu?

Evet, ediyor.

— Ona muhalefet ediyor mu?

Evet, ediyor.

— Ona düşmanlık ediyor mu?

Evet, ediyor.

— Peki, bu durumda cennete nasıl girecekler?

Kur’an onlarca ayetiyle, Efendimiz (asm)’a muhalefet edenlerin, onu inkâr edip isyan edenlerin, ona düşmanlık edenlerin cehenneme gireceğini bildirsin; sonra bazı sözde ilahiyatçılar çıkıp “Ehl-i kitap cennete girecek.” desin. Vallahi, bu, Kur’an’a iftiradır, Allah’a iftiradır!

(11 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret)

İlgili Videolar

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir