a
Ana SayfaGusül13. İdrarı yaparken meni gelse gusül gerekir mi?

13. İdrarı yaparken meni gelse gusül gerekir mi?

Guslü gerektiren meninin şehvetle ve tazyikli çıkması gerekmektedir.

Buna göre, idrarı yaparken tenasül organı uyanık olduğu hâlde meni çıkacak olursa, bu durumda gusül gerekir. Çünkü uyanıklık hâli şehvetin bulunduğuna delildir.

Eğer tenasül organı uyanık değilse gusletmesi gerekmez. Çünkü bu durum şehvetin bulunmadığına delildir.

(Ömer Nasuhi Bilmen, Sf. 97, Madde 176)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin