a
Ana SayfaGusül16. Kişi bakarken boşalsa gusletmesi gerekir mi?

16. Kişi bakarken boşalsa gusletmesi gerekir mi?

Guslü gerektiren meninin şehvetle ve tazyikli çıkması gerekmektedir.

Buna göre, bakmak veya dokunmak sebebiyle şehvetle gelen ve tazyikli bir surette çıkan meniden dolayı gusletmek gerekir.

(Ömer Nasuhi Bilmen, Sf. 96, Madde 171)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin