a
Ana SayfaAbdest19. Abdestte dudakların iç kısmının yıkanması şart mıdır?

19. Abdestte dudakların iç kısmının yıkanması şart mıdır?

Âdet üzere yumulduğunda dudakların görünmeyen kısımlarını abdestte yıkamak gerekli değildir. Bu yerlerin kuru kalması abdeste zarar vermez. Çünkü bu yerler yüze dâhil olmayıp ağız kısmına dâhildir.

(Ömer Nasuhi Bilmen, Sf. 88, Madde 143)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin