a
Ana SayfaAdak21. Adak kurbanından sahibi yiyebilir mi?

21. Adak kurbanından sahibi yiyebilir mi?

Adak kurbanından sahibi yiyemeyeceği gibi, zevcesi, usul ve füruu da (anne, baba, dede, nine, evlat, torun) yiyemez. Ayrıca zengin kimselere de yediremez. Bunu fakirlere sadaka olarak vermesi gerekir.

Eğer adak sahibi kestiği adaktan yer ya da bu kimselere yedirirse, yediği ve yedirdiği kadarın kıymetini sadaka olarak vermelidir.

(Ömer Nasuhi Bilmen, 331, Madde 255)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin