a
Ana SayfaHac20. Bir kimseden izin almadan onun adına haccedilebilir mi?

20. Bir kimseden izin almadan onun adına haccedilebilir mi?

Vekâlet yoluyla yapılan hacda, adına hac yapılacak kişiden izin almak şarttır. Vekil kılan kendi adına haccetmesini vekile emretmelidir. Vekil kılanın emri olmaksızın başkası onun adına haccetse, bu hac onun adına geçerli olmaz.

(Vehbe Zuhaylî, III, 439; Ömer Nasuhi Bilmen, 404, Madde 83)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin