a
Ana SayfaKurban21. Bir kimse kendisine bırakılan hayvanı sahibinin izni olmadan kesse ne olur?

21. Bir kimse kendisine bırakılan hayvanı sahibinin izni olmadan kesse ne olur?

Bir kimse kendisine bırakılan kurbanı sahibinin izni olmadan bayram günü sahibi adına kesecek olsa, bu kurban geçerlidir ve sahibinden kurban yükümlülüğü düşer. Çünkü kurban sahibi kurbanını bu kişinin yanında bırakmakla onun kesmesine rıza göstermiştir. Bu rıza da delalet yolu ile izin vermek kabul edilir.

(Ömer Nasuhi Bilmen, 422, Madde 31)

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin