a
Ana SayfaKurban23. Kurban edilmek üzere alınan hayvan doğuracak olsa yavrusu kesilir mi?

23. Kurban edilmek üzere alınan hayvan doğuracak olsa yavrusu kesilir mi?

Kurban edilmek maksadıyla alınan hayvan doğuracak olsa annesi ile birlikte yavrusu da kesilir. Çünkü yavru annesine bağlıdır. Eğer yavru satılacak olursa bedelinin sadaka olarak verilmesi gerekir.

(Vehbe Zuhaylî, IV, 396; Ömer Nasuhi Bilmen, 420, Madde 19)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin