a
Ana SayfaOruç26. Uyku hâlinde bir şey yiyip içmek orucu bozar mı?

26. Uyku hâlinde bir şey yiyip içmek orucu bozar mı?

Unutarak bir şey yemek ve içmek orucu bozmaz. Ancak uyku hâlinde bir şey yiyip içmek orucu bozar. Uyku unutma gibi değildir.

Buna göre, bir kimse uyurgezer olsa ve uykusunda bir şeyler yiyip içse orucu bozulur. Bu durumda orucunu kaza etmesi gerekir.

(Ömer Nasuhi Bilmen, 299, Madde 102)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin