a
Ana SayfaHayız ve Nisaf35. Hayız veya nifas olan kadın cenaze yıkayabilir mi?

35. Hayız veya nifas olan kadın cenaze yıkayabilir mi?

Bilindiği gibi, kadının cenazesini kadın, erkeği cenazesini de erkek yıkar. Yıkayanın cünüp olması, hayızlı veya nifaslı olması ve gayrimüslim olması mekruhtur.

Ancak bunlardan başka cenazeyi yıkayabilecek kimse yoksa, bunların yıkamasında bir kerahet yoktur.

(Ömer Nasuhi Bilmen, Büyük İslam İlmihali, Sf. 248, Madde 533)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin