5. (Ey Yahudiler!) Tevrat’ı tasdik edici olarak indirdiğim Kur’an’a iman edin. Sakın Kur’an’ı inkâr edenlerin ilki olmayın! (Bakara 41)

Ehl-i kitabın ehl-i cehennem olduğuna dair üçüncü delilimiz Bakara suresinin 41. ayetidir. Bu ayet-i kerimede Yahudilere hitaben şöyle buyrulmuş:

وَآمِنُوا بِمَا أَنْزَلْتُ مُصَدِّقًا لِمَا مَعَكُمْ Yanınızdakini tasdik edici olarak indirdiğim şeye iman edin. -Yani Tevrat’ı tasdik edici olarak indirdiğim Kur’an’a iman edin.-  وَلاَ تَكُونُوا أَوَّلَ كَافِرٍ بِهِ Sakın Kur’an’ı inkâr edenlerin ilki olmayın! (Bakara 41)

Bir sonraki ayette de şöyle buyrulmuş:

وَلاَ تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ  Hakkı batılla karıştırmayın. -Yani Tevrat’taki hak olan hükümleri değiştirip, kendi batıl sözünüzü Allah sözü gibi göstermeyin.-  وَتَكْتُمُوا الْحَقَّ وَأَنْتُمْ تَعْلَمُونَ  Ve bildiğiniz hâlde hakkı gizlemeyin! -Buradaki haktan maksat Efendimiz (asm)’ın peygamberliğidir. Yahudiler bunu bile bile gizliyordu.- (Bakara 42)

Bir sonraki ayette yine Yahudilere hitaben şöyle buyrulmuş:

وَأَقِيمُوا الصَّلاَةَ وَآتُوا الزَّكَاةَ  Namazı kılın ve zekâtı verin وَارْكَعُوا مَعَ الرَّاكِعِينَ ve rükûa gidenlerle birlikte rükûa gidin. -Yahudiler rükûsuz ve secdesiz namaz kılarlardı. Bu ayetle onların Müslüman olup, Müslümanlar gibi namaz kılmaları emredilmektedir.- (Bakara 43)

Cenab-ı Hak mezkûr ayetlerle Yahudilere bazı emirler buyurmuş. Şimdi, bu emirleri maddeleyelim ve Yahudilerin bu emirlere ne kadar uyup uymadığına bakalım:

  1. Emir: Tevrat’ı tasdik edici olarak indirilen Kur’an’a iman etmeleri ve onu inkâr etmemeleri.

Yahudiler Allah’ın bu emrine itaat etmiş mi? Hayır, etmemişler. Kur’an’a iman etmeyip onu inkâr etmişler.

  1. Emir: Hakkı batılla karıştırmamaları. Yani Tevrat’ın hükümlerini değiştirip, kendi sözlerini Allah’ın ayeti gibi göstermemeleri.

Yahudiler Allah’ın bu emrine itaat etmiş mi? Hayır, etmemişler. Tevrat’ı tahrif edip, kendi sözlerini Allah’ın ayetleriyle karıştırmışlar.

  1. Emir: Bile bile hakkı gizlememeleri. Buradaki haktan murad, Efendimiz (asm)’ın peygamberliğidir. Efendimizin peygamberliği Tevrat’ta yazılıydı. Bakara suresi 146. ayetin beyanıyla, Yahudiler Efendimiz (asm)’ı evlatları gibi tanıyorlardı. Zira Peygamberimizin sıfatları Tevrat’ta geçmekteydi. Allah onlara Efendimizin peygamberliğini saklamamalarını emretti.

Peki, Yahudiler Allah’ın bu emrine itaat etti mi? Hayır, etmediler. Efendimiz (asm)’ın peygamberliğini bile bile sakladılar.

  1. Emir: Rükûa gidenlerle birlikte rükûa gitmeleridir. Yani Müslümanlar gibi, secdeli ve rükûlu namaz kılmalarıdır. Tabi, bu namazı kılmak için önce Müslüman olmaları gerekir.

Peki, Yahudiler Allah’ın bu emrine itaat etti mi? Hayır, etmediler. Müslüman olup rükûlu ve secdeli namazı kılmadılar.

O hâlde şimdi soruyorum:

— Yahudiler cennete nasıl girecek?

— Allah’ın bütün emirlerini çiğneyen Yahudiler hangi amelleriyle cenneti hak edecek?

Allah ne yapın demişse, tersini yapmışlar. Kur’an’ın bu ayetlerini gören birisi Yahudilerin ehl-i cennet olduğunu nasıl söyleyebilir? Yahudiler Allah’ın gazabını celbedecek bu amellerde hâlâ ısrar etmektedirler. Bu ısrarlarının neticesi de ancak ve ancak cehennemdir.

(3 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret)

İlgili Videolar

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir