a
Ana SayfaZekât57. Fakirin borcunu ödemek zekât yerine geçer mi?

57. Fakirin borcunu ödemek zekât yerine geçer mi?

Bir kimse, malının zekâtı ile bir fakirin borcunu ödese, bakılır:

Eğer fakirin izni ile ödemiş ise zekâtını vermiş olur. Eğer borcu fakirin izni olmadan ödemiş ise borç düşer fakat zekât verilmiş olmaz.

(Ömer Nasuhi Bilmen, Sf. 364, Madde 90)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin