a
Ana SayfaNamaz57. Yanak veya çene ile secde yapılır mı?

57. Yanak veya çene ile secde yapılır mı?

Bir özre dayanarak dahi olsa yanak veya çene ile secde yapılmaz. Kişinin alnında veya burnunda secde etmeye engel bir özür bulunursa, bu kişi namazını îmâ ile kılır.

(Ömer Nasuhi Bilmen, Sf. 132, Madde 116)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin