a
Ana SayfaYeminler6. “Şu şey bana haram olsun.” demek yemin midir?

6. “Şu şey bana haram olsun.” demek yemin midir?

Helali haram kılmak yemin sayılır. Buna göre, mesela “Şu yemeği yemek bana haram olsun.” denilse, bu bir yemindir. Böyle dedikten sonra eğer belirtilen yemek yenilecek olursa kefaret verilmesi gerekir.

(Ömer Nasuhi Bilmen, 317, Madde 192)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin