7. Hayır! İnkâr etmeleri sebebiyle Allah Yahudilere lanet etmiştir. (Bakara 88)

Ehl-i kitabın ehl-i cehennem olduğuna dair beşinci delilimiz Bakara suresinin 88. ayetidir. Bu ayet-i kerimede Yahudilere hitaben şöyle buyrulmuş:

لَعَنَهُمُ اللَّه بِكُفْرِهِمْ  Allah onlara, küfürleri sebebiyle lanet etmiştir.  فَقَلِيلاً مَا يُؤْمِنُونَ  Bundan dolayı pek az iman ederler. -Yani bir şeye iman etseler, diğerini inkâr ederler. İman edilmesi gereken şeylerin çoğuna iman etmezler.- (Bakara 88)

Bu ayet-i kerimede Allah onlara lanet ettiğini beyan buyurmuş. Buna sebep olarak da onların kâfir olmasını göstermiş. Allah Yahudiler hakkında açıkça: “Onlara lanet ettim çünkü onlar kâfirdir!” diyor. Sonra birileri çıkıp,” Ehl-i kitap cennete girecek.” diyor.

— Yahu bu ayeti hiç mi görmüyorlar?

Hadi bu ayeti görmüyorlar, iyi de onların kâfir olduğu ve Allah’ın onlara lanet ettiği daha birçok ayette geçiyor. Bunları da mı görmüyorlar?

Mesela Nisa suresi 46. ayette şöyle buyrulmuş:

وَلكِنْ لَعَنَهُمُ اللَّهُ بِكُفْرِهِمْ  Lakin Allah onları, küfürleri sebebiyle lanetlemiştir. (Nisa 46)

Maide suresi 13. ayette şöyle buyrulmuş:

فَبِمَا نَقْضِهِم مِيثَاقَهُمْ لَعَنَّاهُمْ  Sözlerini bozmaları sebebiyle onları lanetledik. -Yani Hz. Muhammed (asm)’a iman edeceklerine dair önceden verdikleri sözleri bozmaları sebebiyle onları lanetledik.- (Maide 13)

Maide suresi 78. ayette şöyle buyrulmuş:

لُعِنَ الَّذِينَ كَفَرُوا مِن بَنِي إِسْرَائِيلَ  İsrailoğulları’ndan kâfir olanlara lanet edilmiştir. -İsrailoğulları ile Yahudiler kastediliyor. Yahudilerden kâfir olanlar da İslam’a girmeyenlerdir. Abdullah İbni Selam gibi bazı Yahudiler İslam’a girdikleri için, onlar müstesna tutulmuştur.- (Maide 78)

Bunlar gibi daha birçok ayette Allah Yahudilere lanet ettiğini beyan buyurmuş. Allah’ın laneti, rahmetinden mahrum bırakmasıdır. Allah, “Ben Yahudileri rahmetimden mahrum bıraktım.” diyor. Sonra birileri çıkıyor, “Ehl-i kitap cennete girecek.” diyor. Bu, Allah’a ve Kur’an’a iftira değil de nedir? İnsafınıza bırakıyorum!

(12 kez ziyaret edildi, Bugün 1 ziyaret)

İlgili Videolar

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir