a
Ana SayfaZekât88. Vakfedilmiş arazilerin ürününe zekât gerekir mi?

88. Vakfedilmiş arazilerin ürününe zekât gerekir mi?

Hanefi mezhebine göre, öşürde esas olan arazinin kendisidir, mal sahibi değildir. Bu sebeple, bir öşür arazisi vakfedilse veya çocuklara ya da mecnunlara ait bulunsa yine ürününden öşür vermek gerekir.

(Vehbe Zuhaylî, III, 318; Ömer Nasuhi Bilmen, 360, Madde 68)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin