a
Ana SayfaNamaz89. Ayakları kesik olana cuma namazı farz mıdır?

89. Ayakları kesik olana cuma namazı farz mıdır?

Cuma namazının bir kimseye farz olabilmesi için belli şartların bulunması lazımdır. Bu şartlardan biri de ayakların sağlıklı olmasıdır.

Kötürüm veya ayakları kesilmiş olan kimselere cuma namazı farz değildir. Kendilerini taşıyacak kimseleri bulunsa dahi hüküm böyledir.

(Vehbe Zuhaylî, II, 286; Ömer Nasuhi Bilmen, Sf. 166, Madde 195)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin