a
Ana SayfaYeminler9. Çocuğun yemini geçerli midir?

9. Çocuğun yemini geçerli midir?

Yeminin geçerli olabilmesi için, yemin edenin akıllı ve buluğa ermiş olması gerekmektedir. Dolayısıyla çocuğun, delinin ve uyuyanın yemini geçerli olmaz.

(Ömer Nasuhi Bilmen, 326, Madde 230)

Yazar: Sinan Yılmaz

Paylaş:
Bu Makaleyi Değerlendirin